Volný čas

Slovácké divadlo

Slovácké divadlo působí v Uherském Hradišti, což je prý nejmenší město ve střední Evropě, které vlastní profesionální herecký soubor. Diváci oceňují jedinečné nasazení, kvalitní inscenace i herecké výkony, ale hlavně přátelskou atmosféru, která vládne nejenom v zákulisí, ale přenáší se i na ně.

Zjistit více

Slovácké muzeum

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti se svými pobočkami patří mezi nejvýraznější regionální muzea na Moravě (Slovácké muzeum - Galerie Slováckého muzea - Památník Velké Moravy - Letecké muzeum - Muzeum lidových pálenic - Skanzen Topolná - archeologické lokality).

Zjistit více

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá se nachází na okraji vesnice Modrá. Jedná se o archeologický skanzen představující život obyvatel Velké Moravy. K jeho otevření došlo v roce 2004.

Zjistit více

Hrad Buchlov

Buchlov byl vybudován v první polovině 13. století. Hrad byl založen jako významný strategický bod. Funkce hradu byla hospodářská a obranná, ale hrad byl také správním střediskem. K této správě náležela i královská soudní pravomoc, tzv. lovecké právo. Původní zakládací listina se však nedochovala. Ze stavebně-historického hlediska se Buchlov řadí do přechodného románsko-gotického období.

Zjistit více

Zámek Buchlovice

Historie zámku navazuje na dějiny nedalekého hradu Buchlova, který se jako stará středověká pevnost stal na konci 17. století pro šlechtu nepohodlným.

Zjistit více

Velehrad

Velehrad je obec v okrese Uherské Hradiště (Zlínský kraj), 6 km severozápadně od Uherského Hradiště. V roce 2011 zde žilo 1 329 obyvatel a nachází se zde jedno z nejvýznamnějších poutních míst České republiky. V lidové tradici je ztotožňována s hlavním střediskem Velké Moravy.

Zjistit více