FREIZEIT

Slovácké Muzeum

Slovácké muzeum se tradičně zaměřuje na prezentaci historie a tradic regionu Slovácka, ale mezi jeho expozicemi nechybějí ani lidové a technické památky.

Erfahren Sie mehr

Archeoskanzen Modrá

Archeoskanzen Modrá se nachází na okraji vesnice Modrá. Jedná se o archeologický skanzen představující život obyvatel Velké Moravy. K jeho otevření došlo v roce 2004.

Erfahren Sie mehr

Hrad Buchlov

Buchlov byl vybudován v první polovině 13. století. Hrad byl založen jako významný strategický bod. Funkce hradu byla hospodářská a obranná, ale hrad byl také správním střediskem. K této správě náležela i královská soudní pravomoc, tzv. lovecké právo. Původní zakládací listina se však nedochovala. Ze stavebně-historického hlediska se Buchlov řadí do přechodného románsko-gotického období.

Erfahren Sie mehr

Zámek Buchlovice

Historie zámku navazuje na dějiny nedalekého hradu Buchlova, který se jako stará středověká pevnost stal na konci 17. století pro šlechtu nepohodlným.

Erfahren Sie mehr

Velehrad

Velehrad je obec v okrese Uherské Hradiště (Zlínský kraj), 6 km severozápadně od Uherského Hradiště. V roce 2011 zde žilo 1 329 obyvatel a nachází se zde jedno z nejvýznamnějších poutních míst České republiky. V lidové tradici je ztotožňována s hlavním střediskem Velké Moravy.

Erfahren Sie mehr
Diese Seite verwendet Cookies, um Dienste und Verkehrsanalysen bereitzustellen. Durch die Nutzung dieser Website stimmen Sie dem zu. weitere Informationen